ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

תהליך יבוא רכבים מחו”ל וממה צריך להיזהר

יבוא רכבים מחו”ל היא אפשרות שעומדת בפני אנשים פרטיים שרוצים לנסוע על מכונית חדשה אבל לחסוך בהוצאות. במקום לרכוש את הרכב החדש ישירות מהיבואן, ניתן להתחיל תהליך יבוא רכבים מחו”ל כמעט לכל הדגמים והיצרנים. מעבר לכך, המטרה של יבוא רכבים מחו”ל היא לחסוך בהוצאות אך גם להשיג דגמים שבדרך כלל לא נמכרים בארץ או במפרטים מתקדמים ומשוכללים יותר מאלו שיש אצל היבואן.

תהליך יבוא רכבים מחו”ל מתחיל בהגדרת צרכים ותקציב מצד הלקוח. כאשר מבצעים תהליך כזה, חשוב לדעת ממה צריך להיזהר ולמנוע עוגמת נפש או הוצאות מיותרות. חוץ מזה, בתהליך של יבוא אישי רכבים שמגיעים לארץ חייבים לעמוד בדרישות של משרד התחבורה. אם יש התלבטות לגבי האופן שבו כדאי לבצע יבוא רכבים מחו”ל, מה שאפשר לעשות הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע וחברות שמתמחות בכך.

כך מתבצע התהליך של יבוא רכבים מחו”ל

אנשים פרטיים שמחליטים לייבא באופן אישי רכב מחו”ל יכולים להחליט לאיזו חברה לפנות על מנת לקבל את העזרה הנדרשת. עוד קודם לכן, אפשר כמובן לבדוק את המחירים של מכוניות מסוימות באירופה ובארצות הברית ולהשוות אותם לאלו שיש בארץ. במסגרת התהליך הזה גם יוצרים קשר עם נציגי יצרניות הרכב ובודקים מה כרוך בהבאה שלהם לישראל מבחינת שיקולי מס ועלויות נלוות.

הפתרון היעיל ביותר עבור תהליך יבוא רכבים מחו”ל הוא ליצור קשר עם חברה שמתמחה בכך ולרכז את כל הדרישות והבקשות תחת קורת גג אחת. בשלבים הבאים, החברה מנהלת את העניין הבירוקרטי ומעדכנת את הלקוח לגבי מה שהוא צריך לעשות כדי למלא טפסים ולהשיג אישורים. מעבר לכך, החברה שמעוברת בתהליך יבוא הרכבים גם מכירה את התחום ולכן היא יכולה להסביר ללקוחות הקצה מה מותר או אסור להם לעשות.

מה צריך להיזהר לפני יבוא אישי רכבים?

השאלה ממה צריך להיזהר כאשר מבצעים יבוא אישי רכבים לא קשורה בהכרח לסוג החברה שמבצעת את הפעולה. במילים אחרות, רוב הסיכונים קשורים לאופן שבו מקבלים את הרכבים במכס או להוצאות עקיפות שלא מחושבות בעלות המקורית. גם כאן, היתרון של חברה מקצועית הוא שניתן להיעזר בניסיון שלה ולהשלים את התהליך של יבוא רכבים מחו”ל על הצד הטוב ביותר.

לפני יבוא אישי רכבים צריך להיזהר מאיסורים של משרד התחבורה על מפרט טכני מסוים. במשרד התחבורה מעדכנים לעיתים קרובות יחסית את רשימת ההנחיות, אך מפרסמים אותן בצורה מסודרת באתרי האינטרנט. במקביל, נציגי משרד התחבורה והרישוי מעבירים את ההנחיות גם לחברות שעוסקות בתחום של יבוא רכבים מחו”ל וגם ליבואני הרכב הרשמיים.

לסיכום, יבוא אישי רכבים מייצג ניסיון של אנשים פרטיים לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על האיכות וההנאה של נסיעה על רכב חדש. לאור התחרות המוגבלת בין יבואני הרכב בישראל, יש ביקוש גבוה ליבוא אישי של רכבים שונים. במידה ומחליטים לבצע ייבוא אישי, חשוב לדעת ממה צריך להיזהר וכדאי להתעדכן גם בהנחיות משרד התחבורה. לבסוף, כל שנותר הוא לשחרר את הרכב מהמכס ולרשום אותו כחוק לפני שהוא עולה על הכביש ומצטרף לעוד מיליוני מכוניות אחרות.

מוגש מטעם ברמן אוטו גרופ – יבואני רכב

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו