ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

צמיגים לרכבי יוקרה לנסיעה בטוחה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לנסיעה בטוחה, הינו איכות הצמיגים שבהם מצויד הרכב והתקינות שלהם. עם זאת, יש עוד אמות מידה חשובות לכך. רכבי יוקרה שונים דוגמת מרצדס או ב.מ.וו מצוידים, כמובן, בצמיגים איכותיים המותאמים אליהם. בשורות להלן נעסוק בעיקר בנושא צמיגים לרכב, האיכות והקשר שלהם לבטיחות.

צמיגים לרכב והחשיבות הגדולה שלהם

הגלגל במרבית כלי הרכב המודרניים מורכב משני חלקים – החישוק והצמיג. הצמיג מגן על החישוק ומשמש כבולם זעזועים מצד אחד, ומצד שני מאפשר אחיזה טובה של הגלגל בכביש, הן לשם צבירת מהירות והן לצורך עצירה, ובעיקר עצירת חירום במקרה הצורך. בעבר היה הצמיג מורכב משכבת עור, שבתוכה היתה שכבה מנופחת שהייתה קרויה “פנימית”. ואולם גלגלים מהסוג הזה נחשבו מסוכנים, כיוון שפיצוץ בצמיג גרם ליציאת אוויר מהירה ואיבוד השליטה על הרכב. חברות המתמחות בתחום, דוגמת צמיגי מישלין, משווקות צמיגים איכותיים ובטיחותיים.

ההבדלים בין סוגים שונים של צמיגים עשויים להיות משמעותיים. הצמיגים עשויים מחומרים שונים, בעלי מרקם וחוזק שונה. אופי הצמיג הוא תוצאה של החומרים שמהם עשוי הצמיג. גם רמת הבטיחות שונה בין סוגי הצמיגים השונים. אחד היתרונות של צמיגים בעידן המודרני טמון בעובדה שגם במקרה של תקר, האוויר איננו יוצא בבת אחת מהצמיג. בצורה הזאת, הנהג יכול להמשיך לשלוט על הרכב בצורה טובה.

X5 BMW ביבוא אישי

הקשר בין צמיגים למהירות הנסיעה

אחד הדברים החשובים ביותר שחייבים לדעת הוא שהצמיגים חייבים להיות מותאמים לסוג הרכב ולמשקל שלו מצד אחד, ולמהירות המכסימלית שהרכב מסוגל להגיע אליה מצד שני. רכב מסוג פורשה, שהוא יוקרתי בכל קנה מידה, יצויד בצמיגים המיועדים למהירויות גבוהות. צמיגים לרכבי יוקרה יהיו חלק מהמפרט של רכבים כגון מרצדס ורכבים יוקרתיים אחרים. רכבים מסחריים יצוידו בצמיגים למהירויות נמוכות יותר, אבל שיהיו עמידים בתנאי שטח. כמו כן, גודל הצמיג יכול להשפיע על המהירות הכללית של הרכב. צמיג קטן יותר יפחית את המהירות הפוטנציאלית, זאת כיון שנדרשים יותר סיבובים של הגלגל הדי להגיע למהירות הרצויה.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שכל הצמיגים ברכב חייבים להיות בגודל ובמבנה זהים. אסור בתכלית להחליף צמיג פגום בצמיג מסוג אחר מזה המצוין עליו. לחילופין, החלפת צמיג אחד חייבת לגרור החלפת שאר הצמיגים. מי שמבצע באמצעות יבוא אישי רכב, ובעיקר רכב יוקרתי, חייב לוודא שבישראל קיימים צמיגים המתאימים לרכב הזה, הן מבחינת החוזק והן מבחינת המהירות המרבית האפשרית.
בנושא המהירות, הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שכל צמיד מותאם לנסיעה במהירות מסוימת. סימון המהירות המקסימלית המותרת מסומן באות, ויחד עם הסימון הכללי של הצמיג ניתן לקבוע בעזרתו את ההתאמה של הצמיג לרכב.

אם יש לך עניין ברכישת רבים ביבוא אישי באיכות הגבוהה ביותר ובהתאמה לצרכים שלך ושל המשפחה, זה המקום הנכון עבורך. המקצוענים של יסייעו לך לבחור ולהתאים את הרכב הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון לרכב חדש, יוקרתי ואיכותי.

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו