ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

חולמים על רכב ספורט יוקרתי בייבוא אישי? זה הזמן למבחן דרכים בין פורשה 911 ל-אאודי R8

מספר מילים על פורשה 911 קאררה– פורשה 911 החדשה הינה מכונית ספורט יוקרתית השומרת מצד אחד על המסורת העיצובית של חברת פורשה ומצד שני מורכבת מ-90% של רכיבים חדשים בהשוואה לדורות שקדמו לה, וזאת מתוך מטרה מכוונת של חברת פורשה להוביל שיפור מתמיד ביכולותיו של הנהג. אורך המכונית גדל ב-5 ס”מ בהשוואה לדורות קודמים, כאשר גם בסיס הגלגלים הוארך אף הוא ב-10 ס”מ. שלדת המכונית הינה מסוג דינאמי כאשר גם לתושבות המנוע יכולות דינמיות הגורמות להן להתקשח בהדרגה ובכך לסייע לשיפור בזמני התאוצה של המכונית. תיבת ההילוכים הידנית שודרגה לתיבת 7 הילוכים בדומה לתיבת ההילוכים האוטומאטית  ולמכונית הגה חשמלי שאינו פוגם בחוויית הנהיגה.

מספר מילים על אאודי R8–   אאודי R8 הינו דגם של מכונית על מתוצרת חברת אאודי. דגם זה הושק לראשונה בשנת 2007 והוא מבוסס על פלטפורמת למבורגיני גאיארדו. רכב זה מגיע בשני דגמי מנוע של חברת אאודי ה-V8 וה-V10, הראשון בנפח מנוע של 4200 סמ”ק ו- 420 כוחות סוס, והשני בנפח מנוע של 5200 סמ”ק ו-540 כוחות סוס. המהירות המרבית של אאודי R8  במנוע ה-V8 הינה 301 קמ”ש עם מאפייני תאוצה מ-ס ל-100 ב-4.4 שניות, ואילו דגם מנוע V10  מגיע מ-0 ל-100 ב-3.6 שניות, כאשר המהירות המרבית עומדת על 316 קמ”ש.

שני רכבי היוקרה של החברות פורשה ואאודי מתחרים ראש בראש על העדפות הנהג הספורטיבי. לצד מוניטין חיובי, אלו רכבים אקסקלוסיביים שהנהיגה עליהם לא דומה לשום דבר אחר.

בנוסף, כדאי להביא בחשבון את היתרונות של יבוא אישי פורשה או של יבוא אישי אאודי ולנצל את המסקנות של השוואה בשביל למצוא את הדגם האולטימטיבי.

מספר דלתות, שנת השקה ומחיר

תעודת הזהות של שני הדגמים מראה כמה הבדלים בולטים. קודם כל, פורשה 911 מגיעה עם 4 מקומות ישיבה בעוד אאודי מסתפקת ב-2 בלבד. בשני הדגמים יש 2 דלתות והם משתייכים לקבוצת השווי 7, אך הפורשה הושקה ב-2011 בעוד האאודי ב-2007. מנגד, לא אמורה להיות לזה משמעות מבחינת חווית הנהיגה וגם לא מבחינת המחיר.

פורשה 911 נמכרת בארץ במחיר של 1.12 מיליון ש”ח, לעומת אאודי שאותה אפשר להשיג במחיר של 1.49 מיליון. לשם השוואה, יבוא אישי פורשה וגם יבוא אישי אאודי מאפשרים לצמצם את ההוצאות בלי להתפשר על הביצועים ועל האבזור.

לחצו עבור יבוא רכבים גרמניים >> יבוא אישי רכבים מגרמניה

911 יוקרתית ביבוא אישי

מנוע וביצועים

המטרה של מבחן דרכים היא לבדוק את המנוע והביצועים של פורשה 911 מול אאודי R8 בתנאי שטח. כך גם אפשר להרגיש את ההבדל בין ההנעה האחורית של הפורשה לבין ההנעה הקבועה לכל הגלגלים אצל האאודי, או את תיבת ההילוכים האוטומטית-רובוטית כפולת מצמדים של 911 לעומת התיבה האוטומטית-רובוטית אצל החברה הגרמנית.

עבור יבוא אישי של רכבי פורשה >> לחצו כאן

גם פורשה וגם אאודי מגיעות עם 7 הילוכים ובדגמים שנבדקו לפורשה היה מנוע בנזין טורבו, בעוד לאאודי מנוע בנזין רגיל. כמו כן, הפורשה מצוידת ב-6 בוכנות בלבד לעומת 10 אצל האאודי וקיימים גם הבדלים משמעותיים בנפח המנוע: ל-911 נפח של 2981 סמ”ק לעומת 8R שלה 5204 סמ”ק. כמו כן, ההספק המרבי של הפורשה הוא 420 כ”ס בעוד האאודי מגיעה בקלות ל-540 כ”ס.

מבחינת צריכת דלק, הפורשה חסכונית יותר עם ממוצע של 13 ק”מ לליטר, לעומת האאודי שמסוגלת לעבור רק 8.8 ק”מ לליטר. מבחינת דרגת הזיהום, גם לאאודי וגם לפורשה ציון גבוה של 15 ולכן אין מה לצפות מהם לשמירה על איכות הסביבה.

עבור יבוא אישי של רכבי אאודי >> לחצו כאן

R8 Audi ביבוא אישי

בטיחות וסיכום

אאודי R8 זוכה לשבחים ופרסים רבים מטעמם של מגזיני רכב מסביב לעולם, ובעיני רבים היא נחשבת למכונית הספורט הטובה ביותר בעולם. מנגד, פורשה 911 נחשבת למכונית הספורט השנייה הנמכרת ביותר בעולם (אחרי מוסטנג), ורבים רואים בדגם הטורבו של ה-911 כמכונית הטובה ביותר בעולם וזאת הודות לעבודה שעל פי נתוני יצרן דגם הטורבו S מסוגל להאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש ב-3.1 שניות, כאשר מבחני רכב מסביב לעולם הוכיחו כבר שהוא מסוגל לעשות זאת גם ב-2.6 שניות!

בכל הנוגע לבטיחות, בפורשה 911 על כל דגמיו תוכלו למצוא את ערכת המתלים החכמה של פורשה ה-PASM   המסוגלת למעשה להתאים את עצמה לתנאי הכביש ואופי הנהיגה. כמו כן, הדגמים השונים של הפורשה 911 משלבים בתוכם (בתוספת תשלום) מערכת היגוי אחורי המיועדות לצרכי שיפור היכולת הדינמית של המכונית במהירויות גבוהה, מערכת לבלימת חירום לאחר תאונה, מערכת התראה מפני סטייה מנתיב או פגיעה ברכב אחר ומערכת תאורת יום. מנגד, ב-אאודי R8 ממתינים לכם מתלים קדמיים/אחוריים –עצמות עצה כפולות ומוט מייצב, בלמים קדמיים/אחוריים עם דיסקים מאווררים, מערכת הגה הידראולי, מערכת בקרת שיוט ומערכת בקרת אקלים דיגיטלית.

רשימת הבטיחות של פורשה 911 מול אאודי R8 כמעט זהה. בשני המקרים מדובר על מערכת דומה של בלמים, על 6 כריות אוויר, על חיישני לחץ אוויר ועל זמזם התראה לחגורות. למעשה, ההבדל היחיד הוא שבפורשה לא ניתן לבטל את כרית האוויר של הנוסע בעוד באאודי זה אפשרי.

לסיכום, פורשה היא מכונית קלאסית וסולידית יותר מבחינת הביצועים והמפרט. לעומתה, האאודי מתאימה למי שרוצה להרגיש כמו נהג מרוצים גם על כביש הערבה ומחיר התחזוקה שלה בהתאם. אם רוצים לחסוך, ניתן לברר על אופציות של יבוא אישי ולתאם נסיעת מבחן לפני שמקבלים החלטה.

רוצים לשמוע פרטים נוספים על אאודי R8 או פורשה 911? מעוניינים לקדם הליכי ייבוא אישי פורשה או הליכי ייבוא אישי אאודי, זה הזמן ליצור קשר עם מומחי הרכב של ברמן אוטו גרופ, חייגו עכשיו: 072-3306550

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו