ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

Breman Auto Group

מאמרים.

Article background

כל מה שחשוב ומעניין לדעת על מותג הרכב פורשה מאז ועד היום בכתבה שלפניכם

פורשה (PORSCHE) הינה חברה גרמנית לייצור מכוניות אשר נוסדה בשנת 1931 על ידי פרופסור פרדיננד פורשה. בתחילת דרכה החברה עסקה במתן שירותי תכנון וייעוץ הנדסי ליצרניות רכב אחרות, כאשר רק בשנת 1950, הפכה חברת פורשה ליצרנית רכב עצמאית. שם המותג פורשה נחשב לאחד משמות המותג היוקרתיים ביותר בתעשיית הרכב העולמית.

לאחר שחברת פורשה החליטה לייצר מכוניות אשר יועדו למרוצי מכוניות, החברה הציגה בשנת 1953  את דגם פורשה 550 שבגרסתה הראשונה הייתה מכונית עם מנוע 1.5 ליטרים, מנוע בוקסר 4 צילינדרים, שני מצתים ושני מפיצי וסלילי הצתה נפרדים. שם המכונית ניתן לה עקב משקלה כ-550 ק”ג והיא התפרסמה בין היתר גם לנוכח העובדה ששחקן הקולנוע ג’יימס דין נהרג בתאונת דרכים כאשר נהג במכונית מדגם זה בשנת 1955. הצלחתה של ה-פורשה 550 הובילה את החברה לייצר את דגם ה-פורשה 911 בשנת 1963. דגם זה, נחשב עד היום לאחד מרכבי הספורט המהנים ביותר לנהיגה והוא הדגם המזוהה ביותר עם החברה. פורשה 911 משלב בתוכו מנוע בוקסר 6 צילינדרים.

 

Cayanne ביבוא רכב אישי לישראל

למידע אודות רכבי פורשה ביבוא אישי >> לחצו כאן 

 

דגמים בולטים של חברת פורשה לאורך השנים

לצד דגם פורשה 911 הנחשב לדגם המזוהה ביותר עם החברה, לחברת פורשה מספר דגמים נוספים הנחשבים לפסגת רכבי הספורט היוקרתיים. בין יתר הדגמים הבולטים של החברה נכללים:

 • פורשה בוקסטר – דגם דו מושבי בעל מנוע מרכזי אשר יוצר לראשונה על ידי חברת פורשה בשנת 1996. דגם זה הושק במספר גרסאות לאורך השנים, כאשר כל גרסאות הבוקסטר הינן מכוניות מקוררות מים.
 • פורשה קיימן – מכונית ספורט בתצורת מרכב קופה. דגם זה הינו בעל מנוע מרכזי והנעה אחורית אשר יוצר לראשונה על ידי חברת פורשה בשנת 2005, כאשר עיצוב הדגם הינו נגזרת של דגם פורשה בוקסטר מהדור השני.
 • פורשה קאיין – רכב פנאי-שטח ספורטיבי יוקרתי אשר יוצר לראשונה בשנת 2002. דגם זה פותח על ידי חברת פורשה בשיתוף פעולה עם חברת אאודי וחברת פולקסווגן.
 • פורשה פאנאמרה – דגם מכוניות הסלון המפוארות של חברת פורשה. דגם זה הינו בעל ארבעה מושבים וחמש דלתות בתצורת מרכב קופה והוא מיוצר על ידי החברה מאז שנת 2009. בשנת 2011 התווספו דגמי היבריד ודיזל.
 • פורשה מאקאן – רכב פנאי ספורטיבי יוקרתי בגודל בינוני אשר יוצר לראשונה על ידי חברת פורשה בשנת 2014.

פורשה Cayman ביבוא רכב אישי לישראל

 

ציוני דרך משמעותיים במאה ה-21

כאחד ממותגי הרכב היוקרתיים ביותר בעולם, חברת פורשה ממשיכה להוביל את תעשיית רכבי ספורט היוקרתיים גם במאה הנוכחית. מאז תחילת המאה ה-21 ניתן לציין מספר ציוני דרך משמעותיים בפעילותה של החברה:

 • בשנת 2002, החברה מציגה לראשונה את הפורשה קאיין הנחשב לרכב הפנאי – שטח הראשון של החברה. רכב זה ממוצג עד היום בראש קטגוריית רכבי הכביש –שטח היוקרתית.
 • בשנת 2004 החברה הציגה את הפורשה קאררה GT הנחשבת למכונית על המשלבת בתוכה פיתוחים טכנולוגיים שונים ומנוע 10 צילינדרים אשר פותח במיוחד למטרות מרוצים.
 • בשנת 2005 החברה מציגה את דגם הפורשה קאיימן הנחשב לדגם ספורט בתצורת קופה אשר נבנה על בסיס דגם הפורשה בוקסטר.
 • בשנת 2009 החברה מציגה לראשונה את דגם הפורשה פאנאמרה, מכונית סלון פאר אשר נועדה להתחרות בדגמי היוקרה של חברת מרצדס, ב.מ.וו וחברת אאודי.
 • בשנת 2010 החברה מציגה לראשונה את מכונית העל ההיברידית ה-פורשה 918 אשר יועדה למסלולי המרוצים.
 • בשנת 2013 החברה מציגה את דגם הפורשה מאקאן שהיא למעשה מכונית פנאי ספורטיבית יוקרתית בגודל בינוני.

אנו מקווים כי מצאתם מאמר זה מעניין ומועיל. מוזמנים לשתף ולהגיב (:

אולי יעניין אתכם גם : יבוא רכבי יוקרה I תהליך יבוא רכבים מחו”ל

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו