ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

כל מה שמעניין וחשוב לדעת על מותג הרכב: מרצדס – בנץ מאז ועד היום בכתבה שלפניכם

סיפורו של מותג הרכב מרצדס – בנץ מתחיל בשנת 1926, כאשר שתי יצרניות רכב גרמניות , חברת “דיימלר מוטורוס” וחברת “בנץ”, חברו יחדיו על מנת להתמודד אל מול יצרניות רכב אחרות בתקופה שלאחר מלחמת העולם הראשונה.

חברת “בנץ” נוסדה בשנת 1883 על ידי הממציא קרל בנץ ושותפים נוספים ואילו חברת “דיימלר מוטורס” נוסדה בשנת 1890 על ידי המהנדס ניקולאוס אוטו הנחשב לממציא מנוע הבעירה 4 פעימות. החיבור המפתיע (באותה תקופה) בין שתי החברות הוביל להצגתם של כלי רכב חדשים כבר באותה שנה, כאשר בתערוכת רכב בברלין חשפה החברה החדשה שהוקמה שתי מכוניות חדשות אשר פותחו במשותף. הרכב הראשון היה בגרסת מנוע בנפח שני ליטרים ובהספק של 38 כוחות סוס ואילו הרכב השני היה בגרסת מנוע בנפח שלושה ליטרים והספק כוח של 55 כ”ס.

למידע אודות מרצדס ביבוא אישי >> לחצו כאן 

מקור השם והסמל של מרצדס

צמד הרכבים אשר הוצגו בתערוכה בברלין בשנת 1926 על ידי החברה המשותפת, נשא את סמל מרצדס המוכר לנו עד היום. סמל זה מורכב משלושה חיצים המייצגים שלושה כיוונים: שמים, ים ואדמה. מסל זה הוכנס לשימוש עוד בשנת 1909 על ידי חברת דיימלר – מוטורס, כאשר מקור השם מרצדס ניתן לדגמי הרכבים של חברת דיימלר מוטורס עוד בשנת 1900, כאשר איש עסקים יהודי – אוסטרי עשיר, העונה לשם אמילי לינק, הסכים לרכוש מהחברה כמות גדולה של מכוניות מרוץ חדשות בתנאי ששם המכוניות יהיה זהה לשם ביתו הקטנה – מרצדס.

c-class-coupe רכבי יוקרה ביבוא אישי

חברת מרצדס – בנץ כיום

כיום, חברת מרצדרס בנץ היא חטיבת רכבי היוקרה של תאגיד דיימלר AG, כאשר חטיבת הרכב מורכבת ממספר חטיבות נפרדות הכוללות בין היתר את חטיבת מרצדס בנץ העוסקת בייצור מכוניות פרטיות תחת שם המוצג, חטיבת מרצדס AMG העוסקת בפיתוח דגמים ספורטיביים המתאפיינים בביצועים גבוהים וחטיבת סמארט הנחשב למותג מכוניות המיני של החברה.

דגמים מובילים לאורך השנים

מיום הקמתן של כל אחת מהחברות אשר חברו יחדיו בשנת 1926 ועד היום, חברת מרצדס בנץ ייצרה עשרות דגמים של משאיות, אוטובוסים וכלי רכב מסחריים תחת שם המותג מרצדס – בנץ, כאשר בין יתר הדגמים הבולטים לאורך השנים ניתן לכלול את:

  • דגם ה- A CLASS  – מכונית משפחתית קומפקטית אשר הוצגה לראשונה בשנת 1997. דגם זה חודש מספר פעמים, כאשר בשנת 2004 הושק הדגם השני, בשנת 2012 הדגם השלישי ובשנת 2018 הדגם הרביעי והאחרון נכון להיום. בשני הדגמים האחרונים של ה-A CLASS מוצעת גרסת האצ’בק 5 דלתות.
  • דגם ה-S CLASS- דגם מכונית סלון מפוארת אשר יוצרה לראשונה בשנת 1954. דגם זה ממשיך להיות מיוצר על ידי החברה עד היום והוא נחשב בעיני רבים לאחד מדגמי הרכבים החשובים ביותר בתעשיית הרכב העולמית וזאת לנוכח העובדה שדגם זה משלב בתוכו באופן מסורתי חידושים טכנולוגיים שונים.
  • דגם ה-CLA CLASS – מכונית משפחתית יוקרתית אשר הוצגה לראשונה בינואר 2013 וכבר באותה שנה נחשבה לאחת מהמכוניות הפופולאריות של החברה. בשנת 2015 הוצגה גרסת סטיישן של דגם זה. ה-CLA CLASS מגיע במנועי בנזין ודיזל בגרסאות 1.6, 1.8, 2.0 ו-2.1 ליטר, כאשר כל הדגמים מופעים על ידי מנוע 4 צילינדרים ומגדש טורבו אחד.
  • דגם ה-CLS CLASS –מכונית סלון המיוצרת על ידי החברה מאז שנת 2004. מכונית זו הושקה עם מנוע V6  ומנוע V8  עם הספק מרבי של 507 כ”ס. דגם זה מסווג כדגם המנהלים של חברת מרצדס –בנץ, כאשר בין השנים 2004 ל-2010 דגם זה שווק באמצעות סדרת רכבים העונה לשם W219  ומאז 2010 ועד היום באמצעות סדרת ה-W218

 

מרצדס חדשה שחורה ויפיפיה ביבוא אישי

לסיכום

מרבית דגמי החברה לאורך כל שנות פעילותה בענף הרכב, מוצגים במוזיאון מרצדס הממוקם בעיר שטוטגרט – גרמניה. המוזיאון עצמו משתרע על פני 7 קומות ובנוסף לדגמים אשר שווקו לקהל הרחב מוצגים בו גם רכבי המרוץ של החברה אשר נטלו חלק בתחרויות פורמולה וראלי לאורך השנים.

אולי יעניין אתכם גם: יבוא אישי רכבים מגרמניה

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו