ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

מערכות בטיחות מתקדמות לרכב

בעשור האחרון החלה עליה רבה של ייבוא רכבי יוקרה מגרמניה וארה”ב לישראל. יחד עם רכבים אלה מגיעות מערכות בטיחות מתקדמות ביותר וחדשניות המותאמות בצורה מושלמת לרכבים ביבוא אישי ומעניקות הגנה מלאה לרכב בזמן הנסיעה. רכבי יוקרה ביבוא אישי מגרמניה וארה”ב מגיעים לישראל עם סטנדרטיים חדשים ובעלי ביצועי מנוע גבוהים הרבה יותר ולכך אנו צריכים גם להיערך בכבישי ישראל.

A5 Coupe Audi ביבוא אישי עם מערכות בטיחות מתקדמות

ככל שחולפות השנים ומספר תאונות הדרכים נותר גבוה מדי שנה, עוד ועוד חברות משקיעות משאבים רבים בפיתוח אמצעי בטיחות לרכב. החדשנות הטכנולוגית בתחום זה הביאה איתה בעשורים האחרונים פיתוחים אשר הוכיחו את עצמם כמצילי חיים, והתחושה היא שאנחנו רק בהתחלה. ממערכות שליטה ובקרה בבלמים ובגלגלים, דרך אמצעים להגנה פיזית על הנוסעים ועד אמצעי התרעה פורצי דרך בדבר סכנות על הכביש, הטכנולוגיות החדשות של רכבי יוקרה ביבוא אישי מסייעות לנהג לשמור על עצמו ועל הנהגים שסביבו. הנה כמה ממערכות הבטיחות החדשות והמתקדמות, שחלקן כבר מותקנות ברכבים חדשים על פי חוק.

מערכות בטיחות לרכבי יוקרה של חברת מרצדס

מערכות בטיחות פנים של רכבי יוקרה

הטכנולוגיות הוותיקות ביום בתחום הן חגורות הבטיחות וכריות האוויר. חגורות הבטיחות היו הראשונות להגן על נוסעיי הרכב בעת תאונה. החגורה ננעלת בזמן התנגשות או בלימת חירום וכך שומרת על הנוסע צמוד למושב הרכב. בהמשך החלו להתקין ברכבים על פי חוק כריות אוויר, אשר מוסוות באזורים שונים ברכב. ברכבי יוקרה המגיעים לישראל ביבוא אישי מגרמניה וארה”ב מותקנת מערכת המופעלת במצב שהרכב נפגע מתנפחות במהירות כריות האוויר בעזרת מנגנון מילוי גז, ומגנות על הנוסעים מפגיעות ראש וגפיים. מספר כריות האוויר משתנה בין רכב לרכב, ונע בין 2 עד 7 כריות. אם נמצאתם אשמים בגרימה לתאונה כדאי שתיקחו עורך דין תאונות דרכים. בתאונות דרכים, חגורות בטיחות וכריות אוויר הן אלה שיצילו אתכם.

series-6-coupe BMW ביבוא אישי מערכות בטיחות פנים

מערכות בקרה ושליטה בבלמים ובהיגוי

ישנן מספר מערכות אשר מסייעות לנהג לשמור על יציבות רכבי יוקרה בכביש, בעת החלקה או בלימה חזקה. מערכת ABS מתקדמות המגיעות ברכבי יוקרה ביבוא מארה”ב ומגרמניה בעיקר, הידועות כאחת ממערכות הבטיחות הוותיקות בתחום, והיא מונעת למעשה נעילה מוחלטת של רפידות הבלמים על הגלגלים, כך שהנהג יכול לשלוט בכיוון הרכב גם בזמן בלימה חזקה. מערכת ESP גם כן נעזרת בבלמים של המכונית, ויש למערכת יכולת לבלום כל גלגל בנפרד כשיש צורך בכך על מנת לשמור על איזון הרכב ולמנוע איבוד שליטה והתהפכות. מערכת נוספת אשר מסייעת במקרה של בלימת חירום היא מערכת BAS, אשר מזהה בלימת חזקה ומוסיפה לחץ על הרפידות, על מנת לוודא עצירה מלאה במרחק הקצר ביותר. כל המערכות הללו מותקנות ברכבי יוקרה  המיובאים לישראל מגרמניה ומארה”ב על פי חוק.

Levante ביבוא אישי עם מערכות בקרה ושליטה בבלמים ובהיגוי

מערכות להתרעה על סכנה

מערכות בטיחות נוספות שאפשר היה למצוא בעבר בעיקר ברכבי יוקרה, והיום הן מותקנות ברכבים רבים, הן מערכות התרעה בפני סכנות בכביש, כמו גם מערכות היגוי ובלימה אוטונומיות במקרי חירום. מערכות התרעה לסטייה מהנתיב, התרעת התנגשות, או התרעות על שטח מת במראות, מבוססות כולן על מצלמות וחיישנים מיוחדים אשר ביכולתם להתריע לנהג בעזרת צליל מסוים על קרבה מסוכנת לרכב אחר, ועל סטייה מנתיב הנסיעה. חלק מהמערכות מסוגלות אפילו לבלום באופן אוטונומי כשיש בכך צורך ובאין תגובה מהנהג, ולשלוט בהיגוי הרכב על מנת לתקן סטייה מסוכנת.

מערכות הגנה ובטיחות המותקנות ברכבי יוקרה זוכות כל העת לשדרוגים וחידושים, ולעיתים עובר זמן עד שמערכת מצילה חיים מותקנת על פי חוק ברכבים חדשים. בינתיים, אנחנו ממליצים לכם להתעניין בנושא ולהתקין מערכות הגנה ובטיחות הכרחיות ברכב שלכם. כך תוכלו להגן טוב יותר על חייכם ועל חיי הסובבים אתכם, בתוך הרכב ומחוצה לו.

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו