ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

מכירת רכב ביבוא אישי? כך תעשו זאת נכון

אחד היתרונות של יבוא אישי של רכב לארץ הוא מחיר זול. כאשר מייבאים לישראל מכוניות מרחבי העולם, אפשר לחסוך עשרות עד מאות אחוזים למרות העלויות הנלוות של המכס, משרד התחבורה ומשרד הרישוי. בטווח הארוך, המשמעות של יבוא מכוניות לארץ הוא שניתן גם למכור אותן ברווח. את הרכב אפשר להחליט למכור כאשר רוצים להתקדם למכונית אחרת, כאשר הוא כבר לא נותן מענה לצרכי הנהגים או גם בשל ניסיונות לייצר רווח כספי.

עם זאת, רבים שואלים את עצמם מה חשוב לדעת כשרוצים למכור את הרכב המיובא ועם מי אפשר להתייעץ. הדבר העיקרי שצריך לזכור בהקשר הזה הוא שהחוקים והנהלים לגבי יבוא מכוניות לארץ משתנים לעיתים קרובות. בין אם מבצעים יבוא רכב לארץ לצורך מכירה ובין אם מחליטים על זה רק לאחר מכן, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולוודא שהם בעצמם מכירים את ההנחיות והנהלים.

מה חשוב לדעת כשרוצים למכור את הרכב המיובא?

מי שרוצה למכור רכב מיובא צריך לדעת שסביר להניח שאי אפשר יהיה לקבל עליו אחריות אצל היבואן הרשמי. מטבע הדברים, היבואנים מערימים קשיים על רכבים שהגיעו לארץ ביבוא אישי ובחלק מהמקרים גם אי אפשר להשיג עבורם חלקי חילוף. אם למשל הרכבים שאותו מייבאים לארץ לא נמכרים כאן על ידי היבואן, סביר להניח שיהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא עבורו חלקי חילוף. אלה אם כן רכשתם את הרכב עם ברמן אוטו גרופ יבואני רכבים ישראל

במעמד המכירה, המשמעות של חוסר הכרה ברכב המיובא על ידי היבואן הרשמי היא שהמוכר יצטרך להוריד במחיר. את זה כדאי לדעת לפני שמפרסמים רכב מיובא למכירה ובזמן שאוספים הצעות מחיר שונות. אם מורידים במחיר ומעדכנים את הקונה לגבי העובדה שמדובר ברכב ביבוא אישי, מגדילים את הסיכוי לכך שהעסקה כולה תצא אל הפועל.

מלבד האמור לעיל, חשוב לדעת שיש היבטי מיסוי בכל מה שנוגע לנושא של יבוא מכוניות לארץ – בין אם בוחרים למכור אותן ובין אם לא. המיסים יכולים להפוך את העסקה למשתלמת רק אם הם מגולמים במחיר המבוקש. מבחינת בעלי רכבים מיובאים, היתרון הוא שניתן לדעת מראש מה גובה המס וכיצד הוא משפיע על הפער בין מחיר המחירון של רכב שנמכר בארץ על ידי היבואן הרשמי לבין רכב שאין את הדגם שלו בקטלוג היבואנים השונים.

עם מי מתייעצים לגבי מכירת רכבים מיובאים?

בשביל לעשות זאת נכון ולמכור רכב ביבוא אישי ברווח גבוה, צריך להתייעץ עם אנשי מקצוע ולתת להם לבצע את הבדיקות העקיפות והישירות. במסגרת הבדיקות שמתבצעות על ידי אנשי מקצוע, מבררים למשל מי קהל היעד של כל רכב ומה אפשר לעשות על מנת להשיג עבורו את המחיר המשתלם ביותר. חוץ מזה, התייעצות עם אנשי מקצוע לגבי מכירת רכבים מיובאים היא דרך טובה להגיע לקונים פוטנציאליים.

לסיכום, החוקים על מכירת רכבים מיובאים משתנים לפי סוג הרכב והנחיות משרד התחבורה. בין היתר, צריך לקחת בחשבון בעיקר את עניין האחריות על רכב מיובא ואת השפעתו על מחיר המחירון. כך ניתן לקבוע מחיר מקובל גם על הרכב המיובא ולהיעזר בחברה מקצועית כדי למכור אותו.

 

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו