ברמן אוטו גרופ - יבוא אישי רכבים
יבוא רכבים מחו

First Class Cars

מאמרים.

Article background

באחרונה, ניכרת מגמת גידול במספר הרכבים ביבוא אישי שעוברים הסבה לגז. יתרונות ההסבה רבים והם ניכרים במישורים שונים. מדובר במערכת המצמצמת באופן ניכר ומשמעותי את זיהום האוויר ובכך תורמת לסביבה ירוקה, נקייה ובריאה יותר. עם זאת, אף שבהינתן היתרונות הרבים של ההסבה היתה צפויה להיראות מגמת גידול ניכר ברכבים מיובאים לישראל שהוסבו לגז- עוד חזון למועד.

מערכת כדאית ומשתלמת במבחן עלות מול תועלת

החיסכון הניכר בעלות השימוש בגז, הנובע מהעובדה כי מחיר הבנזין יקר יותר מאשר פי שניים ממחיר הגז מאפשר להחזיר לעצמכם את עלות התקנת מערכת הגז, הנאמדת באלפי שקלים אחדים, בתוך זמן קצר ולהתחיל ליהנות מהתשלום המופחת על אנרגיה לרכב. במבחן עלות- תועלת אין ספק כי הסבת רכבים ביבוא אישי לגז כדאית, מועילה ומשתלמת ביותר ובהיבט הכספי בפרט. מבחינת תחזוקת הרכב לא חל כל שינוי עם התקנת מערכת הגז. בכל מקרה נדרשת  הקפדה על טיפולים במועדם, על נהיגה זהירה ובטיחותית.

אין ספק כי כל מכונית נוספת שבעליה מסבים אותה לשימוש בגז תורמת לשמירה על איכות הסביבה.  עדיין קיימת רתיעה של לא מעט נהגים מהסבת רכבם לגז, גם לאחר שמוכיחים להם במספרים את התועלת הרבה שעשויה לצמוח להם מההסבה.

עם זאת, אחד החסרונות, שאינם מעיבים על היתרונות, הוא מיעוט תחנות שבהן ניתן לתדלק בגז. בשנים האחרונות נוספו לא מעט תחנות, אבל עדיין מספרן מועט ואף זעום לעומת התחנות שבהן ניתן לתדלק בבנזין ובסולר.

הסבת רכבים לגז מאפשרת לבעל הרכב ליהנות מיתרונותיהן  של  שני סוגים של אנרגיה. מערכת כפולה מהווה ערובה לכך, שגם אם במקום ובזמן מסוים נגמר הגז, ניתן להמשיך לנסוע על מערכת הבנזין. המערכות אינן סותרות זו את זו ולא באות האחת על חשבון השנייה. אין מערכת המייתרת את זולתה. ניתן אפוא ליהנות משתיהן.

השורה התחתונה של הסבת רכבים לגז

בשורה התחתונה כתוב היתרון הבולט, החשוב והמשמעותי- חיסכון כספי. מן הסתם, להוציא שוחרי איכות הסביבה מושבעים שנכונים לשלם מחיר מכל סוג שהוא כדי להפוך את העולם למקום שנעים ונקי יותר לחיות בו, מן הסתם איש לא יגיד כי הסיבה העיקרית לכך שבחר להסב את רכבו לגז היא דאגה לאיכות הסביבה ודוגמה ותרומה אישיות לשיפורה. היות שכסף סופרים לא רק במדרגות אלא גם בשורות התחתונות- גם ספירת הכסף בשורה התחתונה של מאמר זה תוכיח לכם את הכדאיות הבלתי ניתנת לערעור של הסבת רכבים  לגז מבחינת עלות- תועלת.

ואם לא גז אז חשמל

דרך נוספת  לשמור על איכות הסביבה היא רכישת מכונית היברידית. רכב היברידי הוא רכב עם מנוע חשמלי בנוסף למנוע הרגיל.  עצם כך שיש לו תוספת של מנוע חשמלי, הופך אותו לחסכוני בכך שהוא צורך פחות דלק. באמצעות ניהול ממוחשב מפעיל הרכב את המנוע הנדרש ובכך מצמצם שימוש בבנזין. כיום המדינה מעודדת יותר ויותר אנשים לקנות מכוניות  הייברידיות על ידי הקלה  במס רכישה, כלל שהרכב ידורג כפחות מזהם, כך ההקלה תהיה גדולה יותר. או במילים אחרות זיהמת יותר, שילמת יותר.

לחצו למאמרים נוספים

לשיחה עם מומחה:

072-330-6550

כל הרכבים ביבוא אישי המוצגים באתר ואינם קיימים אצל היבואן הרשמי בארץ מותנים באישור של משרד התחבורה לגבי כל רכב מיובא בפני עצמו